Lasery wysokoenergetyczne – gdzie się je wykorzystuje?

Mężczyzna z bólem lędźwi korzysta z laserów wysokoenergetycznych

Lasery wysokoenergetyczne to specjalistyczne urządzenia, które chętnie wykorzystywane są w różnych dziedzinach medycyny. Terapia z użyciem tego typu sprzętu daje bardzo dobre efekty przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, a ponadto ma także pozytywny wpływ na stymulację mikrokrążenia. Co zatem dobrze jest wiedzieć o laseroterapii? Kto w szczególności powinien z niej skorzystać?

Lasery wysokoenergetyczne – dlaczego warto korzystać z zabiegów, do których wykorzystywany jest tego typu sprzęt?

Światło lasera wysokoenergetycznego jest intensywne i równoległe. Urządzenia te dają szybkie i długotrwałe efekty leczenia. Dzięki nim możliwe staje się przywrócenie organizmowi naturalnych zdolności do regeneracji. Ze względu na swoje zalety lasery wysokoenergetyczne chętnie wykorzystywane są do leczenia stanów zapalnych i zwyrodnieniowych, ostrych bólów czy też innych schorzeń układu ruchu. Zabiegi z wykorzystaniem laserów wysokoenergetycznych to doskonały sposób na walkę z bólem bez stosowania środków farmakologicznych. Urządzenia te sprawdzają się nawet przy leczeniu głęboko położonych ścięgien, mięśni i więzadeł. Światło lasera, które dociera na odpowiednią głębokość tkanek ulega przekształceniu z energii świetlnej na energię biologiczną. Ponadto warto podkreślić, że laseroterapia wysokoenergetyczna jest terapią nieinwazyjną, można stosować ją zarówno punktowo, jak i w przypadku większych obszarów ciała. Należy również dodać, że pacjenci wysoko cenią sobie efektywność i bezbolesność tej metody leczenia.

Gdzie korzysta się z leczenia za pomocą laseroterapii wysokoenergetycznej?

Z laseroterapii wysokoenergetycznej często korzystają osoby, które borykają się z schorzeniami ortopedycznymi. Z tego typu urządzeniami mogą spotkać się także osoby, które uczęszczają na rehabilitacje i fizjoterapię. Lasery wysokoenergetyczne znajdują swoje zastosowanie także w dermatologii, kosmetologii i medycynie estetycznej. Lasery odnajdziemy, więc w profesjonalnych gabinetach rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, kosmetycznych czy też centrach urody. Za pomocą laserów możemy leczyć blizny, przebarwienia, rozstępy i odleżyny. Terapia ta sprawdza się również w przypadku dolegliwości o podłożu zwyrodnieniowym i reumatycznym czy przy przykurczach mięśni. Wskazaniem do laseroterapii są takie schorzenia jak np.: ostrogi piętowe, łokieć golfisty, zespół cieśni nadgarstka. Po zabiegach z użyciem laserów wysokoenergetycznych do pełnej sprawności mogą wrócić nawet osoby, które doświadczyły skręceń, zwichnięć, naderwań czy nadciągnięć. Laseroterapia nie jest obca także takim działom medycyny jak: stomatologia, okulistyka, ginekologia, onkologia czy nawet chirurgia naczyniowa. Jak więc widać ta nowoczesna terapia wykorzystywana jest do wielu celów leczniczych. Do zabiegów laseroterapii nie musimy przygotowywać się w jakiś specjalny sposób, za prawidłowy dobór parametrów lasera odpowiedzialna jest osoba, która przeprowadza tego typu terapię. Ważne, aby dysponowała ona odpowiednim, nowoczesnym sprzętem tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.